SEAA 6/4/3 Stage Road Relay Championships
 
       
2019
at Crystal Palace
Fastest Teams
Age Group Club   Time
Under 13 Boys South London Harriers 'A'   44:04
Under 13 Girls Chiltern Harriers 'A'   34:29
Under 15 Boys Bracknell AC 'A'   41:37
Under 15 Girls Windsor S E & Hounslow AC 'A' 34:47
Under 17 Men Windsor S E & Hounslow AC 'A' 59:03
Under 17 Women Aldershot Farnham & DAC 'A'   34:08
Senior Men Aldershot Farnham & DAC 'A'   1:41.10
Senior Women Cambridge & Coleridge AC 'A'   1:04.30
Vet 40 Men Kent AC   1:13.30
Vet 40 Women Arena 80 AC 'A'   1:10.27
Vet 50 Men Brighton & Hove AC   1:19.43
Vet 50 Women Dulwich Runners AC   1:14.58
Vet 60 Men Brighton & Hove AC   1:19:43
       
Fastest Legs
Age Group Athlete Club Time
Under 13 Boys A Collier Chiltern Harriers 'A' 10:23
Under 13 Girls L Slack Tonbridge AC 'A' 11:13
Under 15 Boys S Nesbitt Kingston AC & Poly Harriers 10:03
Under 15 Girls A Jubb St Albans Striders 'A' 11:08
Under 17 Men W Barnicoat Windsor S E & Housnlow AC 'A' 14:16
Under 17 Women M Collings Woking AC 10:50
Senior Men J Lyne South London Harriers 'A' 15:12
Senior Women H Archer Cambridge & Coleridge AC 'A' 15:07
Vet 40 Men C Greenwood Kent AC 18:03
Vet 40 Women C Hoyte Arena 80 AC 'A' 16:24
Vet 50 Men A Mitchell Thames Valley Harriers 18:42
Vet 50 Women C Elms Dulwich Runners AC 16:34
Vet 60 Men D Ogden South London Harriers 'A' 20:58
       
2018
at Crystal Palace
Fastest Teams
Age Group Club   Time
Under 13 Boys Cambridge & Coleridge AC   45.06
Under 13 Girls Tonbridge AC   35.12
Under 15 Boys Aldershot Farnham & District AC 41.39
Under 15 Girls Windsor S E & Hounslow AC   34.27
Under 17 Men Aldershot Farnham & District AC 1.03.07
Under 17 Women Shaftesbury Barnet Harriers   34.19
Senior Men Aldershot Farnham & District AC 1.46.07
Senior Women Guernsey AC   1.09.25
Vet 40 Men Kent AC   1.17.25
Vet 40 Women Winchester & District AC   1.14.53
Vet 50 Men Aldershot Farnham & District AC 1.23.43
Vet 60 Men South London Harriers   1.31.33
       
Fastest Legs
Age Group Athlete Club Time
Under 13 Boys W Rabjohns Poole AC 10.34
Under 13 Girls L Slack Tonbridge AC 'A' 11.27
Under 15 Boys F Vaughan South London Harriers 9.52
Under 15 Girls N Camp Bracknell AC 'A' 11.14
Under 17 Men G Pool Hastings AC 'A' 15.05
Under 17 Women T Wilson Bedford & County AC 'A' 10.59
Senior Men M Aadan Thames Valley Harrers 'A' 17.07
Senior Women P Woolven Wycombe Phoenix Harriers 'A' 16.17
Vet 40 Men C Greenwood Kent AC 'A' 19.02
Vet 40 Women M Heslop Tonbridge AC 17.38
Vet 50 Men J James Wells City Harriers 19.19
Vet 60 Men B Green Oxford City AC 21.54
       
2017
at Crystal Palace
Fastest Teams
Age Group Club   Time
Under 13 Boys Chiltern Harriers AC   38.04
Under 13 Girls St Albans Striders   30.51
Under 15 Boys Aldershot Farnham & District AC 35.4
Under 15 Girls Blackheath & Bromley Harriers 29.18
Under 17 Men Cambridge & Coleridge AC   46.49
Under 17 Women Blackheath & Bromley Harriers 28.1
Senior Men Highgate Harriers   1.30.11
Senior Women Aldershot Farnham & District AC 49.42
Vet 40 Men Kent AC   1.05.12
Vet 40 Women Hercules Winbledon AC   57.36
Vet 50 Men South London Harriers   1.11.17
Vet 60 Men South London Harriers   1.19.01
       
Fastest Legs
Age Group Athlete Club Time
Under 13 Boys Ben Brown Southampton AC 9.05
Under 13 Girls Maisy Luke Cornwall AC 9.35
Under 15 Boys Mohamed Ali Hillingdon AC 8.22
Under 15 Girls Ava White Blackheath & Bromley Harriers 9.18
Under 17 Men Zak Mahamed Southampton AC 11.08
Under 17 Women Jessica Mitchell Havering AC 9.15
Senior Men Chris Olley Tonbridge AC 14.29
Senior Women Amelia Quirk Bracknell AC 11.57
Vet 40 Men Chris Greenwood Kent AC 15.12
Vet 40 Women Maria Heslop Tonbridge AC 12.53
Vet 50 Men Dave Neal Nene Valley Harriers 17.11
Vet 60 Men Glen Quarton South London Harriersz 18.11
       
2016
at Bedford Autodrome
Fastest Teams
Age Group Club   Time
Under 13 Boys Aldershot Farnham & District AC 39.08
Under 13 Girls Poole AC   31.35
Under 15 Boys Cambridge & Coleridge AC   36.05
Under 15 Girls City of Norwich AC   29.31
Under 17 Men Shaftesbury Barnet Harriers   58.04
Under 17 Women Aldershot Farnham & District AC 28.18
Senior Men Aldershot Farnham & District AC 1.46.12
Senior Women Aldershot Farnham & District AC 1.02.40
Vet 40 Men Kent AC   1.20.43
Vet 40 Women Cambridge & Coleridge AC   1.14.11
Vet 50 Men Tonbridge AC   1.29.40
Vet 60 Men Oxford City AC   1.33.55
Fastest Legs
Age Group Athlete Club Time
Under 13 Boys Jaden Kennedy Herne Hill Harriers 9.24
Under 13 Girls Maisie Collis Herne Hill Harriers 9.59
Under 15 Boys Luke Van Oudtshoorn Aldershot Farnham & District AC 8.36
Under 15 Girls Lia Radus Blackheath & Bromley Harriers 9.24
Under 17 Men Lachlan Wellington City of Portsmouth AC 13.57
Under 17 Women Amelia Quirk Bracknell AC 9.02
Senior Men Andrew Vernon Aldershot Farnham & District AC 16.48
Senior Women Emily Hosker Thornhill Aldershot Farnham & D AC 15.03
Vet 40 Men Philip Wetton Thames Valley Harriers 24.30
Vet 40 Women Clare Elms Dulwich Runners AC 16.45
Vet 50 Men Graeme Saker Tonbridge AC - M50+ 23.39
Vet 60 Men Richard Grant Oxford City AC - M60+ 23.04
       
2015
at Rushmoor Arena
Fastest Teams
Age Group  Club    Time
Under 13 Boys Aldershot, Farnham & District AC 43.30
Under 13 Girls Blackheath & Bromley Harriers 34.21
Under 15 Boys Shaftesbury Barnet Harriers   39.27
Under 15 Girls City of Portsmouth AC   32.44
Under 17 Men Tonbridge AC   48.05
Under 17 Women Aldershot, Farnham & District AC 31.49
Senior Men Highgate Harriers   1.50.14
Senior Women Cambridge & Coleridge AC   53.51
Vet 40 Men Kent AC   1.20.20
Vet 40 Women Winchester & District AC   57.56
Vet 50 Men Herne Hill Harriers   1.24.02
Vet 60 Men Oxford City AC   1.37.34
Fastest Legs
Age Group Athlete Club Time
Under 13 Boys Angus Williams Chiltern Harriers AC 10.31
Under 13 Girls Femke Rosbergen City of Norwich AC 10.33
Under 15 Boys Lachlan Wellington City of Portsmouth AC 9.17
Under 15 Girls Josie Czura City of Portsmouth AC 10.06
Under 17 Men Alasdair Kinloch Tonbridge AC 11.51
Under 17 Women Niamh Brown Aldershot, Farnham & District AC 10.11
Senior Men Phil Wicks Belgrave Harriers 17.45
Senior Women Amy Clements Kent AC 12.54
Vet 40 Men Phil Saunders Kent AC 19.30
Vet 40 Women Lucy Elliott Winchester & District AC 13.10
Vet 50 Men      
Vet 60 Men